prosel_promosyon_kurulus
promosyon_galeri
+90 212 270 47 07
+90
Duyuru
Promosyon Ürünleri ve Satış Promosyonları

Promosyon Ürünleri ve Satış Promosyonları

Promosyon malzemeleri, firmalar tarafından hedef kitlelere kendilerini tanıtmada ve ürünlerini pazarlamada kullandıkları en etkili tanıtım aracıdır.Günümüzde etrafımızda bulunan ve günlük yaşantıdaki ihtiyaçlarımızı giderdiğimiz birçok malzeme bu amaç doğrultusunda kullanılıyor.Bunlar ajanda,kalem,notluk,bardak vb. gibi her an ihtiyaç duyulabilen ve kullanımı yoğun olan ürünlerdir.Bu tür ürünlerde akla ilk olarak çekici,albenisi yüksek,kullanıma uygun ve özellikle üzerinde logo bulunan,firma kimliğini taşıyan ve tüketiciye bunu yansıtan ürünler gelmelidir.

Promosyon ürünlerini kullandırmak,firmaların görsel olarak günlük hayatın içerisinde,ürünlerinin satışını arttırmak ve içinde bulunduğu pazardaki payını genişletmek için kullandıkları en kullanışlı ve en etkili yöntemlerin başında gelir.

Firmaların asıl amacı, kendilerine sürekli yeni müşteriler bularak,ürün veya hizmetlerini bu kitleye tanıtmaktır.Bu sebeple ürünler müşteriyle kurulacak olan ilişkide çok önemli bir role sahiptir.İnsanlara kullanışlı,bedava,ilgi çekici ve hoşlarına gidecek ürünlerin verilmesi sonucunda bu dağıtımı yapan firmaya kayıtsız kalmaları mümkün değildir.Mutlaka ve mutlaka akıllarının bir köşesinde firmanın ismi kendine yer edinir.

Hayatın her alanında kullanılabilen promosyon ürünleri yaşamın vazgeçilmez bir parçası haline gelmiştir.Çocukların oynadıkları oyuncaklardan,giydiğimiz kıyafetler,masalarda bulunan kalemlik,takvim ve küp bloknot ve evlerimizdeki duvar saatlerine varıncaya kadar yer aldığımız her alanda bu ürünleri sürekli olarak kullanmaktayız.Dolayısıyla bu ürünleri ve üzerindeki tasarımları fark etmemek ya da unutmak pekte mümkün değil.

Ürünlerde ki kullanımlar,firmaların büyümesiyle,ürün çeşitleri fazlalaştıkça,firma isimleri marka olduğunda da vazgeçilmez bir hal alacaktır.Bugünümüze baktığımızda en büyük firmaların promosyon ve tanıtım ürünlerini en doğru ve en akıllıca kullanan firmalar olduğunu görmemek imkansız.Bu da bize bakıldığında promosyon ürünlerinin gücünü ispatlamaktadır.

Satış promosyonları,potansiyel müşteri tarafından bir ürün veya hizmetin mutlaka denenmesi,alınması,peşin alışveriş yapılması ya da alışveriş oranının yükseltilmesinde teşvik amaçlı kullanılan yöntemlerdir.Bu yöntemlerin duyuru ve reklam yardımlarıyla desteklenmesi başarıyı kısa sürede ortaya çıkarmaktadır.

Satış promosyonlarını başlıca şu şekilde ifade edebiliriz; özel indirimler,deneme fırsatları(tattırma,görüntü olarak denetme),puan ve hediye kazandırımları,eşantiyon ürünler,yarışmalar ve çekilişler,belli sayıda alışveriş sonrasında ki bir alışverişin belli miktara kadar olan kısmının bedava olması gibi ödüllendiren ve müşteriyi memnun eden promosyonlar.

Satış promosyon çeşitlerini şu şekilde sırayalabiliriz;

  • Ürünlerde İskonto
  • Toplam Fiyatta Özel İndirim
  • Toplam Fiyatta KDV Promosyonu
  • Grup İndirimleri
  • Özel Şifre İndirimleri
  • En Ucuz Ürünün Ücretsiz Olması
  • Toplam Bedelde İskonto
  • Reyonda İskonto
  • Bedellerde Grup İndirimleri
FIRSAT ÜRÜNLERİ
Fırsat Köşesi
Fırat Ürünü Bulunamadı.
Fırsatlardan Haberdar Ol!
Adınız-Soyadınız
E-Posta Adresiniz
DMCA.com Protection Status